Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Dni Tradycyjnego Łucznictwa Tureckiego w Nielepicach.

21.08.2009

W dniach 19 i 20 września b.r. odbędą się w Stadninie "Dni Tradycyjnego Łucznictwa Tureckiego".

Dzięki przyjaźni i kontaktom Stadniny z Andrzejem Abratowskim "Abratem" oraz Jackiem Jasińskim, uprawiającym te dyscypliny sportu, w zapowiedzianym powyżej terminie odbęda się zawody w strzelaniu z łuków tradycyjnych z udziałem zawodników z Polski i z Węgier. Zawody będą poszerzone o panel dyskusyjny, pogłębiający wiedzę historyczną o użtkowaniu tej broni. 

Proponowany program imprezy:

  1. sobota (19.09.) 10:00 strzelanie w konkurencjach pieszych oraz strzelanie konne na torze (kabak). Po przerwie obiadowej, kontynuacja strzelań konkursowych i dowolnych w konkursach pieszych i konnych. Wieczorem ognisko, panel dyskusyjny, ogłoszenie wyników I dnia zawodów. Prezentacja kuchni pasterskiej.
  2. niedziela (20.09.) 10:00 w konkurencji pieszej strzelanie w klasycznym konkursie field archery oraz strzelania dowolne. W konkurencji konnej mogu, strzelania dowolne (do rzutek, tarcz, pozorników). Ogłoszenie wyników II dnia, uroczystość zakończenia.
  3. dla gości będą udostępnione strzelnice oraz zorganizowany pokaz i nauka strzelania tradycyjnego w niedzielę, w godzinach 11:00 - 14:00. Przez cały czas będą przyrządzane dania kuchni pasterskiej węgierskiej, wołoskiej oraz polskiej.

          Serdecznie zapraszamy!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl