Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Iberia" znowu mamą!

06.09.2009

Dziś w nocy "Iberia" urodziła pięknego źrebaka. Ma osobliwą, jasno popielatą maść z bardzo wyraźną pręgą przez grzbiet. Naprawdę ładny! To dobrze, że "Płoczacz" wyjechał znów "na amory" (tym razem w okolice Żywca), bowiem może się okazać, że stajnia będzie potrzebna na okres zimy osiołkom oraz ... właśnie "Iberii" z późno urodzonym źrebakiem.

Zwrócono się do naszej Stadniny (oraz do wielu innych) z prośbą o użyczenie serwisu internetowego w celu podania do ogólnej wiadomości informacji o I założycielskim Walnym Zebraniu Członków Polskiego Związku Hodowców Konia Huculskiego. Zebranie odbędzie się w dniu 19 września w Regietowie (w czasie Ogólnopolskiego Championatu Koni Rasy Huculskiej) o godz. 18:00. Zaproszeni są wszyscy hodowcy, niezależnie od przynależności do poprzedniego, rozwiązanego w czerwcu b.r. Związku. Projekt Statutu nowego Związku jest opublikowany na stronie www.pzhk.pl zatem nie ma potrzeby go w tym miejscu powtarzać. Szkoda, że akurat w tym czasie zabrakło portalu internetowego www.koniehuculskie.pl, który wobec zupełnego zignorowania go przez Zarząd poprzedniego Związku został wyrejestrowany, bowiem szereg zapytań, jakie otrzymujemy telefonicznie i pocztą e-mailową można było właśnie tam postawić i oczekiwać wyjaśnień. Nie od dziś wiadomo, że szeregowi członkowie Związku są rozczarowani jego działaniem (a raczej brakiem działania), że oczekują zmian nie tylko na fotelach Zarządu, ale w praktycznym działaniu. Wypada zatem w tym miejscu wyrazić nadzieję, że tym razem sala obrad zapełni się ponownie spragnionymi świeżych informacji hodowcami oraz, że ich zapytania i wątpliwości będą poważnie potrakowane.

"Szkółka jeździecka" wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Co prawda, nieobecna do końca września będzie Kasia, sprawująca opiekę nad "szkółką", lecz nie przeszkodzi to w rozpoczęciu prac organizacyjnych oraz w rozpoczęciu zajęć jeździeckich. W nadchodzącym roku szkolnym rozpoczniemy działanie od spotkania uczestników oraz chętnych do ćwiczeń w "szkółce" wraz z rodzicami, lub opiekunami prawnymi. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (11 września b.r.) o godz. 17:30. Obecność rodziców jest o tyle ważna, że przynależność do "szkółki" wiąże się z niewielką, ale jednak odpłatnością, a także z faktem, że w nadchodzącym sezonie planujemy kilka imprez międzynarodowych (Słowacja, Węgry, Ukraina) do czego jest niezbędna wiedza i akceptacja opiekunów.

Na wymienionym powyżej spotkaniu spróbujemy dokonać rozdziału koni, w tym młodych, objętych programem zajeżdżania i przyszłorocznej "Próby Dzielności", jak i dorosłych, objętych przygotowaniem do "Hubertusa".
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl