Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Z hucułem w Tęczyńskiej Warowni!

18.06.2009
Letni sezon rajdowy w pełni!
Jeszcze wspominamy niezwykle udany rajd do Zawady a już za tydzień odbędzie się kolejna wyprawa, tym razem do rycerskiego Zamku Tęczyn w Rudnie (27 czerwca).

Szlak prowadzi grzbietem Garbu Tenczyńskiego, zalesionego terenu
leżącego na skraju Puszczy Dulowskiej, jednego z największych kompleksów leśnych w okolicach Krakowa. Las położony między wsiami Tenczynek i Zalas, nazwany jest Zwierzyńcem. Niegdyś był to teren łowiecki rodziny Potockich. W przysiółku Tenczynka – Rzeczki, stoi Brama Zwierzyniecka pozostałość po ogrodzonym Zwierzyńcu, w którym hodowano: dziki, borsuki, daniele i jelenie.
Nazwa zamku pochodzi podobno od imienia córki założyciela Tyńca-Tęczy, której zbudował obronną siedzibę nazywaną Tęczynem. Potężne ruiny gotyckiego zamku są jednymi z największych zamków Małopolski – przez ok. 300 lat nazywanego drugim Wawelem. Choć jako rezydencja magnacka nie należał do słynnych Orlich Gniazd, podzielił los pozostałych jurajskich zamków. Zdobyty i zniszczony przez Szwedów popadł w ruinę. Obecnie można podziwiać dobrze zachowane pozostałości warowni.
Do zamku wjeżdża się przez barbakan i przysklepioną sień o długości 60 m z otworami strzelniczymi w ścianie zewnętrznej – jest to jedyny taki wjazd w Polsce.
Scenerię zamku możemy podziwiać w serialach „Czarne chmury” i „Rycerze i rabusie”.

Wyprawę tradycyjnie już poprowadzi rajdowy duet: Andrzej i Agnieszka.

Wyjazd z Nielepic planowany jest ok. 10:00. Dodatkową atrakcją całodziennej konnej wycieczki będzie popas z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek u podnóża zamku. Powrót ok. 18:00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (na liście mamy już 9 osób!) prosimy o pilne zgłaszanie swego uczestnictwa pod numerem telefonu: 608–060–145.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl