Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Oj, działo się, działo w mijający weekend!

19.06.2016
Sobotnią imprezę rozpoczął barwny przejazd zaprzęgu konnego, poprzedzonego przez urocze dziewczęta z Francji w ... oryginalnych, huculskich strojach. Przygrywał na sopiłkach (ludowe, huculskie fujarki) oraz na trembicie, niezawodny przyjaciel Stadniny, Piotr Kłapyta, także w pięknym, huculskim stroju. Korowód, który odwiedził sąsiadujące wsie, Brzoskwinię i Nielepice, miał na celu zachęcić ich mieszkańców do wzięcia udziału w imprezie. Cóż, mimo interesującego, barwnego programu zaprezentowanego przez przyjaciół z Dzejawy, przypominającego dawny, słowiański rodowód Sobótki (dziś noc świętojańska), widzowie nie dopisali, mimo zaproszeń. Mają czego żałować! 

Rano, w niedzielę, urodził się kolejny osiołek w Stadninie (po Fryderyk, Mścisława). Jego nieco starszy brat nosi imię "Karo", niechaj więc po bratersku nosi nazwę "Kier".

Niedzielne popołudnie wypełnione było gwarem niemal 120 osób, które uczestniczyły w dwóch, niezależnych od siebie piknikach odbywających się z okazji kończącego się roku szkolnego. Rodzice grillowali, dziatwa zaś brała udział w animacjach prowadzonych przez Stadninę, a także, mimo drastycznego braku koni, w wycieczce zaprzęgami konnymi. Kilka osobliwych dań przygotowanych dla Gości, urozmaiciło pobyt na pikniku.

Równolegle, obył się czerwcowy rajd konny, prowadzony przez Andrzeja, na wzgórza Kajasówki. Uczestniczyło 9 jeźdźców. W rajdzie, bardzo udanie zaprezentowały się dwa nowo wprowadzane do użytkowania konie - "Orkan" oraz "Wermut". Wrażeń było wiele, a na zakończenie podano w Stadninie smaczną zupę pasterską.

W sobotę i w niedzielę, nasza skromna, 3-osobowa ekipa, brała udział w zawodach T.R.E.C. organizowanych przez Klub Jeździecki "Tabun" w Olszanicy. Wrócili z tarczą! Kasia Olczak, sprawująca opiekę nad ekipą, zajęła w klasie seniorów III miejsce (na wałachu "Wezyr"), a Ola Błaszczak, w klasie juniorów II miejsce na wałachu "Pal" (czyt. "Promyk").

Na koniec nieco smutna wiadomość: kończą swą praktykę w Stadninie dwie urocze i niezwykle pracowite dziewczęta Emilie i Manon. Można jednym zdaniem określić, że przyniosły swą postawą i umiejętnościami chlubę swej Szkole w Saint Flour we Francji. Do zobaczenia!


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl