Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Rozpoczęły się od dawna oczekiwane wakacje !!!

28.06.2016
Rozpoczęły się wakacje. Jak w każdym roku, przez okres 2 miesięcy będziemy gościli małych i nieco starszych miłośników konnych szaleństw. Stawiła się w komplecie z dawna wyczekiwana grupa młodzieży z Otwocka, kierowana przez wspaniałą opiekunkę, panią Beatę. Zjeżdżają kolejno mali Goście, niektórzy już jako "starzy" bywalcy obozów konnych, niektórzy w roli debiutantów. Na wszystkich czekają ich ukochane konie oraz troskliwi instruktorzy i opiekunowie. W lipcu dyżur instruktorski pełni doświadczona Kasia OLCZAK, wspomagana przez Paulinę ADAMSKĄ (która jest wychowanicą naszej " szkółki jeździeckiej). Opiekę wychowawczą nad dziećmi pełni Kasia CIKACZ, również jeżdżąca od wielu lat w Stadninie. W sierpniu dyżur instruktorski będzie pełniła Agnieszka MITERA, w towarzystwie kolejnej wychowanicy nielepickiej "szkółki jeździeckiej", Mai ZDANOWSKIEJ. Tę, niezwykle mocną i uroczą ekipę wspomagać będzie Małgorzata TOMALA, która swój czas poświęci głównie gościom z zewnątrz.

W programie, oprócz codziennych jazd konnych, mamy rajdy konne (dla zaawansowanych do ruin zamku Tęczyńskich w Rudnie, lub w kierunku wzgórz Kajasówki, dla początkujących nieco krótszą trasę do Doliny Brzoskwinki), zabawy i konkursy konne, wycieczki zaprzęgami konnymi. Zajęcia konne będą codziennie uzupełniane nauką prawidłowego obchodzenia się z koniem oraz sprzętem jeździeckim, podstawowymi zabiegami zoohigienicznymi oraz ciekawostkami z zakresu hodowli koni rasy huculskiej. Mamy także inne grupy interesujących zwierząt (owce rasy wrzosówka, kozy, w tym osobliwe rasy pochodzące z Afryki, piękne przedstawicielki stepowego była itp). Będzie także wiele konkursów fotograficznych, rysunkowych i malarskich. Do dyspozycji uczestników obozu oddamy także boisko do siatkówki oraz basen dla ochłody. Wieczorami spotkamy się przy ognisku z kiełbaskami, lub smaczną zupą pasterską z kociołka. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

Mijający miesiąc był poświęcony w głównej mierze spotkaniom edukacyjno-rekreacyjnym dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, a także licznym piknikom rodzinnym i towarzyskim. Dość powiedzieć, że ledwie 2, lub 3 dni czerwca były wolne od tych spotkań, a liczba podziękowań za udane imprezy była niezwykle duża. Już awizowane są kolejne spotkania z licznymi grupami dzieci, organizowane przez Ośrodki Kultury i Domy Młodzieży. Ufamy, że będą równie udane.

Pobyt w Stadninie znakomitych instruktorów i jeźdźców, będziemy chcieli także wykorzystać do pracy z młodymi końmi ("Świteź", "Orkan", "Nowina"). Można będzie zatem "na żywo" zobaczyć szkolenie młodych koni oraz metody przygotowywania ich do pracy.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl