Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Najbliższy rajd konny po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

25.05.2009

W związku z licznymi zapytaniami przypominamy o kolejnym rajdzie konnym, który odbędzie się w dniach 11-13 czerwca.
Rajdy oczywiście poprowadzi Andrzej, Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej II stopnia.

Dzień 1 : Trasa: Nielepice-Zawada
Szlak prowadzi przez duże obszary leśne zaczynające się nieopodal stadniny, następnie skrajem „Puszczy Dulowskiej” do miejscowości Wola Filipowska. Tu przekracza trasę Krzeszowice – Chrzanów i polnymi ścieżkami biegnie w kierunku północnym przez Psary, Paryż Górny!;-), Ostrężnicę do Zawady. Szlak prowadzi zielonymi leśnymi duktami i polnymi ścieżkami.

Dzień 2: Całodniowa wycieczka konnymi szlakami Jury.
Trasa początkowo prowadzi na północ w okolice malowniczych źródeł rzeki Przemszy, a następnie leśnymi duktami na zachód w kierunku średniowiecznych ruin zamku rycerskiego Rabsztyn na Szlaku Orlich Gniazd.

Z zamkiem w Rabsztynie związane są 2 legendy:

Pierwsza mówi o pięknej dziewicy imieniem Sobótka, która mieszkała wśród okolicznych skał. Gdy pewnego dnia w lesie obchodziła weselne gody ze swym narzeczonym echem, napadła na nich dzika horda zbójów. Sobótka pierwsza dobyła miecza i uderzyła na wroga. Razem z echem i swoimi rycerzami odparła atak. Dla uczczenia bohaterstwa Sobótki miejscowa ludność co roku rozpala w dzień św. Jana ogniska zwane sobótkami.

Druga legenda mówi że z okolicznych wsi uciekł niegdyś rój pszczół. Mieszkańcy wsi ruszyli za nimi i dotarli do resztek rabsztyńskiego zamku. Pszczoły obsiadły wierzchołek wzgórza, jednak nikt nie mógł się tam dostać ponieważ dostępu bronił czarodziejski kozioł z wielką brodą”. (za zamki.res.pl/rabsztyn.htm)

U podnóża zamku planowany jest biwak z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Powrót ścieżkami przez „Lasy Zedermańskie” do Zawady.

Dzień 3:
Ostatni odcinek szlaku prowadzi malowniczymi terenami okolic pól golfowych w Paczółtowicach, piękną dolinę Racławki, Radwanowice, rozległą doliną rzeki Rudawy do Nielepic.


W przypadku pytań prosimy o kontakt:
z Andrzejem:
andrzejmikolajewicz@gmail.com
tel.: 502-492-440

lub Agnieszką "Zmarzlinką":
agnieszka.zborowska@gmail.com
tel.: 608-060-145

UWAGA: Aktualnie Andrzej wraz z Agnieszką wytyczają nowe szlaki w Gorcach, dlatego kontakt telefoniczny z nimi może być utrudniony. Do końca maja zapytania dotyczące rajdu proponujemy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej. Agnieszka i Andrzej odpiszą niezwłocznie po powrocie.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl