Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wakacyjne obozy jeździeckie już za chwilę!

04.06.2009

Już za chwilę, 22 czerwca rozpoczynają się wakacyjne obozy jeździeckie. W tym roku do dyspozycji obozowiczów będzie 20 koni w Nielepicach oraz dalszych 5 w Ojcowie. Zajęcia jeździeckie poprowadzą Kasia wraz z Natalią, natomiast opiekę wychowawczą będzie sprawować Agata.

Wzorem lat ubiegłych, nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do czasu trwania poszczególnych turnusów. Można będzie wykupić dowolną liczbę dni "obozowych" z zastrzeżeniem, że pobyt na obozie nie może być krótszy, niż jeden tydzień. Płatność za obóz jeździecki w wysokości 105,00 zł za 1 dzień pobytu, może być uregulowana gotówką, lub przelewem, również w dniu rozpoczęcia zajęć.

Stadnina oferuje następujące atrakcje dla "obozowiczów":

  • minimum 2 godziny jazdy konnej dziennie
  • 4 posiłki dziennie ze smacznej, domowej kuchni
  • zakwaterowanie
  • całodobową opiekę wychowawcy nad młodzieżą
  • polisę ubezpieczenia w zakresie NNW dla wszystkich uczestników obozu
  • wiele atrakcji poza zajęciami jeździeckimi: wycieczki zaprzęgami konnymi, nauka powożenia, wycieczki do jaskiń jurajskich oraz na basen, zajęcia plastyczne i bukieciarskie.

Młodzież przebywająca na obozie będzie uczestniczyła ponadto w pracach pielęgnacyjnych przy koniach, przy ich sprowadzaniu z pastwisk, karmieniu i pojeniu. Przewidziany jest także całodniowy rajd konny z wieloma atrakcjami.

Wszyscy instruktorzy jeździeccy oraz wychowawcy sprawujący opiekę nad młodzieżą w czasie wakacji posiadają stosowne uprawnienia oraz ubezpieczenie w zakresie Odpowiedzialności Cywilnej. Także Stadnina posiada polisę w zakresie  Odpowiedzialności Cywilnej oraz stosowne Certyfikaty, uprawniające do prowadzenia działalności.

Wszelkie zapytania oraz zgłoszenia można przekazywać drogą telefoniczną (012) 28 38 726, 0508 666 757, 0661 235 965, lub korespondencją e-mailową: stadnina@nielepice.com.pl W tym miejscu serdecznie przepraszamy za niemal 3-tygodniową przerwę w prowadzeniu korespondencji elektronicznej oraz w sprawnym działaniu naszego serwisu, spowodowane poważnym uszkodzeniem komputera oraz zniszczeniem routera. Na szczęście, wszystko wróciło do normy.

Z zaległych informacji podajemy:

  • sprzedano dwie piękne klacze ("Ochra" i "Wisienka"), które jednak pozostaną z nami na czas wakacji
  • również "Primo", sensacyjny zwycięzca "ścieżki huculskiej" w wersji sportowej wzbudził zainteresowanie nabywcy ... z Węgier, czyli kraju, w którym umaszczenie srokate koni huculskich jest niepożądane!
  • w ubiegłym tygodniu Andrzej wraz ze Zmarzlinką przeprowadzili konny rekonesans na trasach Gorców. To góry z "innej półki", w porównaniu n naszą przyjazną i ciepłą Jurą. Wyzwanie dla "twardzieli" zarówno spośród koni, jak i jeźdźców. Jest prawdopodobne, że już jesienią podejmiemy to wyzwanie.
  • już w przyszłym tygodniu przyjeżdżają do Nielepic goście z Niemiec, Węgier i Słowacji, by wraz z naszą "szkółką jeździecką" uczestniczyć w międzynarodowym obozie poświęconym zarówno koniom huculskim, jak i kulturze ludowej poszczególnych krajów oraz Huculszczyzny. Czeka nas wiele atrakcji, w tym najważniejsza - "Piknik Huculski" zaplanowany na czwartek, 18 czerwca. Gośćmi Stadniny będzie w tym dniu również grupa dzieci ze Zbiorczej Szkoły w Rudawie, która zaprezentuje swój program artystyczny.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl