Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Pracowicie upłynął miniony weekend w Stadninie.

08.06.2009

Pracowicie spędziły weekend nasze konie. Prezentowały swoje usługi nie tylko bywalcom Nielepic, ale także występowały w Dubiu, Tenczynku oraz w Ojcowie.

W sobotę Samorządowe, Zbiorcze Przedszkole w Tenczynku obchodziło Jubileusz 120 lat swego istnienia. Z tej okazji Stadnina postawiła do dyspozycji przedszkolnych maluchów konie do jazdy zarówno wierzchem, jak i w zaprzęgach. Na pamiątkę pięknego Jubileuszu oraz kilkuletniej już współpracy Stadniny z Przedszkolem, otrzymaliśmy piękny adres z podziękowaniami oraz pamiątkową plakietkę. Niebawem, bo już 27 czerwca spotkamy się w tej gościnnej miejscowości ponownie, bowiem otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w Dniach Tenczynka.

Zarówno z pochmurną sobotę, jak i w zdecydowanie jaśniejszą niedzielę gościliśmy z końmi w Dubiu, na kolejnej, cyklicznej imprezie pod nazwą "Dzień Pstrąga". Degustacjom tej pysznej ryby, podawanej na kilkanaście sposobów, towarzyszyło wiele atrakcji zapewnionych przez organizatorów, w tym występ węgierskiego czikosa Suna, współpracującego z naszą Stadniną. Również i tutaj przejażdżki w siodle oraz zaprzęgami konnymi dostarczyły najmłodszym wiele radości i emocji.

Jazdy konne w Ojcowie zaczynają powoli nabierać rumieńców. Co prawda, deszczowa pogoda ostatnich dwóch tygodni bardziej sprzyjała sportom wodnym niż jeździeckim, nie zniechęciło to coraz większej liczby dzieci i młodzieży do spróbowania swych sił w jeździe wierzchem. Także i Ojców, organizując swoje "Dni" zaprosił do uczestnictwa w nich naszą Stadninę. Będzie więc okazja do zaprezentowania po raz kolejny naszych programów konnych szerszej publiczności.

Już z końcem bieżącego tygodnia powitamy w Stadninie ok. 30-osobową grupę młodzieży z Niemiec, Słowacji, Węgier oraz Polski, która będzie uczestniczyła w jeździeckich i kulturalnych warsztatach. 18 czerwca, w czwartek, młodzież zaprezentuje publiczności wspólny program pod nazwą "Piknik huculski" , na którym zaprezentuje swe umiejętności jeździeckie, znajomość kultury ludowej oraz ... zapozna swych gości z miejscowych szkół z końmi huculskimi.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl