Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Kolejny rajd konny przed nami!

12.04.2009

W pierwszy weekend majowy (01 - 03 maja) rusza kolejny rajd konny szlakiem Transjurajskim.       

Poprowadzi z Nielepic, poprzez kompleksy leśne sąsiadujące ze Stadniną, duktami Puszczy Dulowskiej. Pierwszy etap zakończy się w tradycyjnie miłym dla gości i zaprzyjaźnionym z naszą Stadniną gospodarstwie hodowlano-agroturystycznym Państawa I. i A. Szlachtów w Zawadzie. Drugi dzień rajdu, to wędrówka w kierunku zamku rycerskiego w Rabsztynie, a zatem jednej z głównych atrakcji Szlaku Orlich Gniazd. Oprócz niezwykłych wrażeń krajobrazowych i widoku imponujących ruin, zaświadczających o potędze państwa polskiego epoki Kazimierza Wielkiego, poznamy kilka urokliwych legend odnoszących się do tamtych czasów. Trzeci dzień, to znów wędrówka konna, na której poznamy okolice znanych już dzisiaj pól golfowych w Paczółtowicach, piękną Dolinę Racławki, by wreszcie poczuć smakowitą woń kolacji przyrządzonej (wraz z kulinarnymi niespodziankami) przez Panią Basię.

Ten krótki rajd, prowadzony przez Andrzeja, Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej II klasy, to zapowiedź letniego sezonu rajdowego, do którego dołączą się zapewne także hodowcy i miłośnicy koni rasy kabardyńskiej, którzy juz awizują zainteresowanie naszymi trasami oraz ... doborowym towarzystwem również górskich koni - huculskich.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (głównie na noclegach) prosimy o pilne zgłaszanie swego uczestnictwa bezpośrednio w Stadninie, lub pod numerem 0502 492 440.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl