Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Jarmark w Ojcowie!

17.04.2009

W następny weekend, w dniach 25 - 26 kwietnia, Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach będzie pełniła rolę współorganizatora Jarmarku w Ojcowie, barwnej imprezy inaugurującej sezon turystyczny w tej uroczej miejscowości. Ozdobą Jarmarku będą niewątpliwie występy Suna, węgierskiego czikosa, niezmiennie pozostającego w Stadninie, kadryl konny w wykonaniu dziewcząt z naszej  "szkółki jeździeckiej" oraz elementy kultury ludowej Hucułów i Krakowiaków, prezentowane z inspiracji i przy pomocy naszej Stadniny.

W dwudniowym programie weźmie udział ok. 10 koni z Nielepic, z których co najmniej 6 pozostanie do końca sezonu turystycznego w Ojcowie. Będą stanowiły dodatkową atrakcję dla gości odwiedzających Ojcowski Park Narodowy oraz Restaurację na Złotej Górze. Zapraszamy zatem tym razem do Ojcowa!

Stadnina zakończyła wiosenne prace polowe, które mają zapewnić licznej grupie naszych koni obfite pastwiska oraz zapasy paszy na zimę. W nadchodzącym tygodniu rozpoczniemy także prace związane z budową nowej ujeżdżalni. Sporo prac będzie wymagać także budowa zaplecza dla koni i sprzętu jeździeckiego w Ojcowie. Biorąc pod uwagę zbliżający się milowymi krokami termin "Ścieżki huculskiej" w Nielepicach, maj zapowiada się niezwykle pracowicie!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl