Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zimowe ferie dobiegają końca ...

26.02.2009

Zimowe ferie powoli dobiegają końca. Jeszcze kilka dni i ucichnie gwar podnieconych jazdami konnymi dzieciaków. W tym roku bardzo fortunny okazał się pomysł, by uczestnicy zimowego obozu mieszkali i ćwiczyli razem z członkami naszej "szkółki jeździeckiej". Zarówno "senior" w tym gronie, Mateusz, jak i "szkółkowe" dziewczynki, wspaniale opiekowali się młodszymi koleżankami i kolegami. Dzisiejsze zawody sportowe, pierwsze w karierze najmłodszych uczestników ferii, zorganizowali, sędziowali oraz sprawnie przeprowadzili nasi "szkółkowicze". Brawo! Dla porządku należy ogłosić, że konkurs składający się z aż 10 przeszkód wygrała Ania KIEŁKUCKA na "Sułtanie", przed Julką SZEWCZYK na "Wisience" oraz Gabrysią DĄBROWSKĄ, również na "Wisience". Gratulujemy!

Przed południem gościliśmy grupę 50 dzieciaków wraz z opiekunami, z zaprzyjaźnionego Tenczynka. Goście skorzystali ze wspaniałego kuligu na 5 sań oraz późniejszej jazdy w siodle. Apetyty rozbudził zapach pysznego żurku pani Basi oraz pieczonych kiełbasek. Wrażeń było co niemiara.

Odbyła się dziś jeszcze jedna uroczystość. Otóż Żaneta obchodziła hucznie swoje 15 urodziny! Był okolicznościowy torcik, pyszne ciastka i lody i ... wiele najserdeczniejszych życzeń dla przemiłej Jubilatki. A przecież dopiero wczoraj zdmuchiwaliśmy 10 świeczek z urodzinowych ciasteczek Matyldy! Również Stadnina życzy Wam, miłe Solenizantki, wielu radosnych lat, koniecznie w towarzystwie koni oraz licznych sukcesów sportowych.

Jeśli już przy Żanecie jesteśmy, to warto podkreślić, że właśnie pod okiem Suna rozpoczęła proces zajeżdżania młodych ogierków: "Wampura" oraz "Winyla", przez wszystkich nazywanych "Hrabiami". Obydwaj "Hrabiowie" przeszli już kurs jazdy w zaprzęgach (pozytywnie). Teraz czas na podwyższanie umiejętności w siodle.

Wypada także odnotować, że w sobotę pożegnaliśmy "Niko". Ten sympatyczny, chociaż po dawnych "przejściach" dość krnąbrny dryblas został sprzedany w okolice Andrychowa. Życzymy również jemu ciepłego, nowego domu oraz dobrego traktowania. Także "Hermes" zmienił właściciela, chociaż pozostanie z nami aż do "Ścieżki huculskiej".

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl