Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ

26.03.2009

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia Przedświątecznego Kiermaszu w Stadninie. Na Gości tej niecodziennej imprezy czekają już piękne wieńce i palmy świąteczne, liczne smakołyki, wśród których wyróżniają się pyszne domowe wędliny, pierniki i mazurki oraz "pisane" jaja. Wszystko to w pięknych, stylowych opakowaniach.

Oprócz świątecznych prezentów, które można będzie zakupić na Kiermaszu, będą liczne atrakcje dla oka i dla podniebienia. Będziemy gościć zarówno awizowaną wczesniej bukieciarkę z Rudawy, panią Annę Bartosiewicz, jak i znawczynie ludowej kultury huculskiej i jednocześnie technik sporządzania słynnych w świecie huculskich pisanek. Zostanie zaprezentowana mini-kolekcja oryginalnych pisanek z Huculszczyzny, własność pani Karoliny Kwiecień. Swoje talenty kulinarne, w tym słynny udziec wieprzowy z zasmażaną kapustą i kaszą, zaprezentuje znany wytwórca wędlin i jednocześnie filantrop, pan Antoni Jamiński z Tenczynka. Skosztujemy też znakomitych pstrągów przyrządzanych wg receptur hodowcy i znawcy tej smacznej ryby, pana Romana Kobylarczyka. Nie zabraknie świątecznego barszczu z grzybami i białą kiełbasą w wykonaniu ... jak zawsze pani Basi. Będą też do dyspozycji Gości konie w siodle i zaprzęgi oraz miejsce przy kominku. Słowem, jak na kiermaszu...

Przypopminamy jednak, że Kiermasz odbędzie się w Stadninie Koni Huculskich, zatem jadąc od strony Brzoskwini prosimy skręcać przy II alei brzozowej (w prawo), natomiast od strony Nielepic należy skręcać w I aleję brzozową (w lewo).

W dniu dzisiejszym odwiedziła Stadninę grupa gości z Francji, zainteresowanych zakupem partii koni huculskich. Z uznaniem wyrażali się o zaprezentowanych przez naszą Stadninę koniach oraz o atmosferze tu panującej. Myślimy, że niezależnie od finału transakcji, pozostaniemy w ciepłych kontaktach, a może także skorzystamy z przekazanego już zaproszenia do złożenia wizyty w okolicach Bordeux.

Pęcznieje powoli portfel zamówień na imprezy z udziałem naszych koni. Po imprezach w Ojcowie (ostatni weekend kwietnia), rajdzie majowym (pierwszy, nieco dłuższy weekend maja), dopisujemy występ koni w Nowej Hucie oraz Tenczynku i Dubiu (pierwszy weekend czerwca). Czerwiec, to szczególnie oblężony miesiąc. Awizowany jest już 2-dniowy rajd konny oraz przyjęcie dużej grupy międzynarodowej młodzieży na okres niemal 2 tygodni. A przecież koniec czerwca, to początek wakacji!

Przybywa chętnych do startu w nielepickiej "Ścieżce huculskiej" (16 - 17 maj). W poniedziałek, 30 marca odbędzie sie spotkanie organizatorów podobnych zawodów z przedstawicielami Zarządu Związku i Komisji Księgi Stadnej, na którym zostaną przyjęte uzgodnienia regulaminowe. Zainteresowanych startem niezwłocznie poinformujemy o trybie zgłoszeń koni do zawodów oraz o innych, istotnych ustaleniach.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl