Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Znamy także dokładny termin "Ścieżki huculskiej" w Nielepicach.

10.02.2009

Znamy w końcu dokładny termin Próby Dzielności oraz eliminacji do Ogólnopolskiego Championatu Koni Rasy Huculskiej, które odbędą się w naszej Stadninie. Po raz pierwszy decyzję w tej sprawie podejmował Zarząd Okręgowego Związku Hodowców Koni w Krakowie i miło ogłosić, że zaakceptował propozycję Stadniny, by impreza odbyła się w dniach 16 - 17 maja 2009 roku. Tym samym należy położyć kres wszelkim niedomówieniom i domysłom towarzyszącym kontynuowaniu tradycyjnego od kilkunastu już lat, majowego terminu nielepickich zawodów.

Szczegółowy program zawodów będzie podany w terminie nieco późniejszym, jednak już dziś można zapowiedzieć, że odbędzie się ocena koni na płycie, próba dzielności w postaci "ścieżki huculskiej" oraz znacznie bardziej urozmaicona i wymagająca "ścieżka huculska" stanowiąca eliminacje do Championatu. W ramach eliminacji do Championatu zostanie rozegrana także próba wytrzymałościowa (rajd) w pięknych plenerach Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Jak zwykle, zawodom będą towarzyszyły dodatkowe pokazy konne oraz degustacja ludowej kuchni górali karpackich.

Serdecznie prosimy wszystkich zainteresowanych startem w naszych zawodach o zgłaszanie liczby koni przewidzianych do staru, z uwagi na regulaminowe ograniczenia liczby startujących. Wstępne zgłoszenia prosimy przekazywać telefonicznie, lub pocztą elektroniczną. Zainteresowanym zostaną przesłane oficjalne druki zgłoszeń.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl