Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zima znów zawitała do Nielepic!

22.02.2009

Od kilku już dni jest na powrót cicho i biało. Śnieg leżący na polach i w lasach stwarza pewien nastrój spokoju i ciszy. Nawet zwykle płochliwe bażanty, sarny i dziki pozwalają chwilę dłużej popatrzeć na siebie. W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas grupa 8 pięknych łosi, zapewne mieszkańców pobliskiej Puszczy Dulowskiej. Jednym słowem ... cieszymy się znów piękną zimą!

Niemal codziennie organizujemy kuligi, zarówno dla maluchów szkolnych, jak i dla osób dorosłych. Nierzadko dla grup nawet 50-osobowych. Zdarzają się tak egzotyczni Goście, jak mieszkańcy obrzeży Pustyni Atacama w Chile. Dla nich już sam widok śniegu stanowi niecodzienną atrakcję, nie mówiąc o przejażdżce saniami przy dźwiękach janczarów.

Dzisiaj, w ramach "rozgrzewki" koni przed zaplanowanym na przyszły weekend 2 dniowym rajdem, wyruszyła 9-osobowa konna grupa pod tenczyński zamek. Pogoda wymarzona! Świeży śnieg, spokój, ciepłe promienie słońca. Tylko koni zaczyna powoli brakować! Chętnych do wzięcia udziału w Zimowym Rajdzie prosimy o pilny kontakt z Andrzejem (0502 492 440).

Wypełnia się powoli kalendarz imprez i wydarzeń na bieżący rok. Już 28 i 29 marca organizujemy otwartą, przedświąteczną  imrezę dla najmłodszych, na której będziemy wykonywali wielkanocne palmy i wianki pod okiem pani Anny Bartosiewicz, artystki bukieciarki z Rudawy, a także pisanki, oryginalną, mało znaną techniką. Spotkanie będzie połączone z degustacją świątecznych smakołyków przygotowanych przez "Nielepicką Spiżarnię". W ostatni weekend kwietnia planujemy Wielką Niespodziankę dla naszych fanów w ... (chwilowo nie zdradzimy miejsca). W dniach 6 i 7 czerwca będziemy gościli "mocną grupą" na Dniach Pstrąga w Dubiu. Zaprezentujemy tam również "Nielepicką Spiżarnię", w silnej konkurencji wspaniałości przyrządzanych ze świeżych pstrągów przez Gospodarza imprezy. W dniu 06 czerwca, tradycyjnie już zaprasza nas na uroczystości związane z Dniem Dziecka Zbiorcze Przedszole w Tenczynku. A przecież 16 i 17 maja czeka nas zapowiedziana już "Próba Dzielności" koni huculskich oraz eliminacje do Ogólnopolskiego Championatu koni tej rasy. W dniach 12 - 21 czerwca, zgodnie z zapowiedzią, gościmy liczną grupę zagranicznych uczestników spotakń jeździecko-kulturalnych. Jak na I połowę bieżącego roku, ... całkiem sporo.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl