Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Dzień pieroga" w Stadninie.

17.11.2008

Już w najbliższy weekend, 22 i 23 listopada, rozpoczynamy w Stadninie spotkania z "Nielepicką Spiżarnią". Na początek zapraszamy na zestawy pysznych pierogów (z mięsem, kapustą, grzybami, kaszą gryczną, a także ruskich), które będą podawane Gościom korzystającym z jazd w naszej Stadninie. Kolejne spotkania będą poświęcone kuchniom naszych wschodnich sąsiadów (Rosji i Ukrainy), w tym tak smakowitych dań, jak barszcze, bliny w różnych smakach, gołąbki. Wiele uwagi pragniemy także poświęcić zapomnianym już smakom polskiej kuchni ludowej (zapiekanki, dania z baraniny, bigosy w różnych odmianach itp.). Potrawy, które będą Gościom wyjątkowo smakowały, można będzie także zakupić "na wynos".

Promocje cenowe będą obejmowały wyłącznie te osoby, które korzystają z podstawowych usług Stadniny; jazdy wierzchem, lub zaprzęgami konnymi. Przypominamy także, że w okresie jesienno-zimowym wszyscy Klienci mogą otrzymać darmową porcję kawy, lub gorącej herbaty z cytryną. Do dyspozycji Gości pozostają także piękne zestawy domowego smalcu w różnych smakach, w stylowych opakowaniach.

Nowa inicjatywa Stadniny ma na celu zarówno dbałość o podniebienia naszych Klientów (szczególnie w chłodne dni), jak i przypomnienie wspaniałych smaków kuchni ludowej. Prezentowanie smaków rosyjskiej oraz ukraińskiej kuchni ma oczywisty związek z kulturą kulinarną Hucułów, której poświęcimy nieco więcej uwagi.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl