Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Nowinki

12.09.2008

Mimo, iż w ostatnich dniach nie wydarzyło się w Stadninie nic szczególnie ważnego, jednak jest kilka nowinek, którymi warto się podzielić:

  • w uzupełnieniu informacji o zbliżającym się terminie 5-dniowego rajdu konnego należy podać, że zaplanowany on jest w dniach 01 - 05 październik, zaproszonych jest kilka osób z Warszawy, Poznania oraz oczywiście z Krakowa i okolic, a cena za 1 dzień "rajdowy" wyniesie 200,00 zł.
  • z radością podajemy, że po kilku latach nieobecności, powróciły do Stadniny "Rukanor" i "Weron". Podobnie, jak niegdyś "Wesołka", która wywędrowała z Nielepic na kilka lat aż w okolice Zielonej Góry, tak "Ruki" i "Gruby" poprostu weszły do stada, uważnie rozglądnęły się po starych okolicach i ... zaczęły spokojnie jeść. Pamięć mają konie znakomitą.
  • jeśli mówimy o powrotach, to również Sun zawitał znów do Nielepic. Przez kilka ubiegłych miesięcy poznawał wielki "świat" i doszedł do przekonania, ... że wszędzie jest dobrze i interesująco, lecz w Nielepicach najlepiej. Cieszymy się i my, bowiem ruszy z nową dynamiką szkolenie koni (i ludzi) w powożeniu zaprzęgami konnymi, a także ożywimy nadzieje na przygotowanie koni i jeźdźców do pokazów konnych, na które jest coraz większe zapotrzebowanie.
  • pierwsze, po wakacjach, spotkanie ze "szkółką" jeżdziecką jest również poza nami. Jest nadzieja, że w nowym sezonie, pod nadzorem Karoliny Guca oraz Suna, co najmniej 12 osób wznowi zajęcia w "szkółce". W najbliższym sezonie położymy duży nacisk na szkolenie w powożeniu zaprzęgami konnymi oraz .... opracowaniu nowych pomysłów budowania toru do "ścieżki huculskiej". Zaplanowane są także liczne spotkania z "ciekawymi ludźmi", t.j. z lekarzami weterynarii, znakomitymi trenerami koni, przedstawicielami Sekcji Turystyki Konnej PTTK, czołowymi hodowcami itd.
  • chyba ostatni już raz, informacje o zbliżającym się "Hubertusie" oraz obchodach Jubileuszu XV-lecia Stadniny, znajdą się na końcu bieżących wiadomości. Prace organizacyjne nabierają tempa. Wiemy już, że w gonitwie weżmie udział wielu zwycięzców poprzednich "polowań" oraz znanych instruktorów jeździeckich, którzy pracowali w Stadninie.  Wiemy, że wieczór wspomnień umili nam zarówno muzyka huculska (wykonywana przez znakomitych Przyjaciólł Stadniny, na oryginalnych instrumentach z Huculszczyzny), jak i kapela krakowska, współpracująca z naszą Stadniną od dwóch lat. Wiemy, że przewodnim motywem kulinarnym spotkania, będzie kuchnia pasterska z jej niepowtarzalnym aromatem i atmosferą przyrządzania. Warto będzie zarezerwować sobie ten sobotni dzień!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl