Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Przeplatają się dobre i złe wieści ...

27.07.2008

Zacznę od złej wiadomości. Ciężko zachorowała klaczka po "Lubej", zaledwie 2-tygodniowy źrebak. Mimo udzielonej pomocy weterynaryjnej, rokowania są wysoce niepewne. Budzi złość i bezradność fakt, że w okresie letniej kanikuły możliwość nawiązania kontaktu telefonicznego z lekarzami weterynarii jest bliska zera. Trzeba mieć świadomość, że właśnie w okresie wakacji, niedziel i świąt, konie są najbardziej podatne na kontuzje i inne przypadki wymagające pomocy weterynaryjnej. One wtedy ciężko pracują!

Dobrą wiadomością jest to, że Stadnina uczestniczyła w powstawaniu zwiastuna filmu pod roboczym tytułem "Zakochany Sienkiewicz", do którego zdjęcia wykonywano w sobotę (25.06.) w Rudawie i w Nielepicach. Inspiracją dla autorów scenariusza, pp. Wiesława Adamika i Mati Kondratowicz było to, że właśnie mija 100 rocznica pobytu Henryka Sienkiewicza w Rudawie, w domu zaprzyjaźnionych pp. Domańskich (lipiec 1908 rok). Wizyta Marka Probosza, Magdaleny  Smoławskiej, Wowy Brodeckiego i innych artystów w Stadninie w Nielepicach była miłym akcentem sobotniego popołudnia i obietnicą, że w przypadku powstawania filmu poświęconego H. Sienkiewiczowi, nielepickie piękne plenery i konie znajdą się również na planie.

Również dobrą i miłą wiadomością jest to, że Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach została zakwalifikowana do II etapu plebisytu p.n. "Wielkie Odkrywanie Małopolski", w kategorii "atrakcja turystyczna". Plebiscyt jest organizowany przez "Gazetę Krakowską", przy współudziale: Województwa Małopolskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Radia Kraków. Jeśli pragniesz pomóc Stadninie w uzyskaniu dobrego wyniku w plebiscycie, oddaj sój głos na adres: http://malopolska.naszemiasto.pl/inne/specjalna_artykul/649062.html

Ostatnie dni , to wyjątkowy "urodzaj" na urodziny oraz inne osobiste święta osób mocno ze Stadniną związanych. Tą drogą składamy ponownie najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najlepszego dla Doroty, Maćka "Lemura", Karoliny II oraz Ani.

Ostatnia dobra wiadomość to ta, że znów nadchodzi okres słonecznej pogody i w związku z tym, intensywnych zajęć jeździeckich!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl