Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Piękne bukiety na powitanie sierpniowych gości.

02.08.2008

W ramach piątkowych zajęć plastycznych dla kolonistów, wczorajszym popołudniem gościliśmy panią Annę Bartosiewicz z Rudawy, podtrzymującą bogate rodzinne tradycje w zakresie układania bukietów z suszonych roślin i kwiatów. Tej pięknej i niełatwej sztuki uczyła pani Anna zarówno dzieci, jak i szereg dorosłych osób, które nas wczoraj odwiedziły. Mamy obietnicę pani Anny, że za dwa tygodnie znów spotkamy się przy bajecznie kolorowych stołach, dając upust swoim fantazjom w układaniu bukietów.

Wczorajszym popołudniem, mimo groźnie chmurzącego się nieba, spora grupa jeźdźców pod wodzą Doroty udała się na planowany już w ubiegły piętek rajd nad Zalew w Kryspinowie. Tym razem pogoda nie zepsuła rajdu, który zakończył się w późnych godzinach wieczornych. Rajd był jednocześnie pożegnaniem Doroty z wakacjami w Nielepicach. W tym miejscu należą się Jej oraz Maćkowi "Lemurowi" serdeczne podziękowania za prowadzenie lipcowych turnusów wakacyjnych. Miło było przeglądać liczne kolorowe rysunki ofiarowane przez kolonistów swoim opiekunom na pożegnanie. Były one wyrazem ogólnego przekonania, że Dorota i Maciek zasłużyli na gorące brawa i miłe wspomnienia.

W nadchodzącym miesiącu swój dyżur instruktorski rozpoczyna Karolina II. Nadal piątkowe rajdy poprowadzi Dorota, natomiast zajęcia weekendowe będzie uzupełniał Andrzej. Karolinę będą wspomagać zarówno dziewczyny ze "szkółki" jeździeckiej, jak i urocze amazonki z "Pegaza".

Stadnina została zaproszona do udziału w gminnych Dożynkach, które w tym roku odbędą się w nieodległych Aleksandrowicach, w dniu 17 sierpnia.  Ufamy, że występ ekipy ze Stadniny zaznaczy się miło w pamięci uczestników Dożynek.

Ostatnia, smutna wiadomość. Nie przeżyła, niestety, malutka klaczka od "Lubej". Mimo intensywnych starań lekarzy weterynarii oraz nadzwyczaj starannej opieki ze strony Kamila i dziewczyn ze "szkółki", nie dało się jej uratować życia. Trwa ustalanie przyczyny padnięcia, lecz prawdopodobnie było ono wynikiem defektów genetycznych źrebięcia.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl