Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Skończyły się wakacje ...

03.09.2008

Skończyły się wakacje. Cisza zapanowała w Nielepicach. Konie rozpoczęły dawno oczekiwany urlop, a kilka z nich leczenie nabytych urazów i rahabilitację. Zasłużyły na chwilę spokoju. Lecz nie będzie to długi urlop. Już w najbliższy piątek, 05 września, spotykamy się ze "szkółką" jeździecką, do której zapisało się kilka kolejnych osób. Nowością w szkoleniu będzie to, że każdy uczestnik "szkółkowych" zajęć będzie ćwiczył również powożenie zaprzęgami konnymi pod okiem Suna. Będziemy kontunuowali także cykl spotkań z ciekawymi ludźmi z branży jeździeckiej (m. innymi z lekarzami weterynarii, z przedstawicielami sekcji jeździeckiej PTTK, z trenerami różnych dyscyplin jeździeckich itp).

Coraz częściej jesteśmy zapraszani do uczestniczenia w różnych uroczystościach i imprezach organizowanych na terenach odległych od Nielepic. Po wizytach na piknikach w Dubiu, Nowej Hucie oraz w Aleksandrowicach, gościliśmy w ubiegłą niedzielę w Zielonkach, a już w najbliższy weekend nasze konie zawędrują w okolie Skawiny. To miłe, choć woleli byśmy, aby oprócz oprowadzania dzieciaków w siodle, zaprezentować także umiejętności naszych koni i jeźdźców w pokazach, do których już jesteśmy przygotowani.

Coraz więcej czasu i uwagi poświęcamy przygotowaniom do niecodziennej w tym roku gonitwy Hubertusowej. Niecodziennej, bowiem połączonej ze skromnym Jubileuszem XV-lecia istnienia Stadniny. Tą drogą serdecznie prosimy wszystkich Czytelników posiadających interesujące zdjęcia z imprez organizowanych przez Stadninę w minionych latach o użyczenie ich, w celu zorganizowania niewielkiej wystawy wspomnieniowej. Może pokusimy się także o napisanie krótkich wspomnień i opowiadań o Stadninie, zarówno z czasów dobrych, jak i złych? Zapewniamy publikacje tych opowiadań na naszej stronie www. jak i ciekawe nagrody.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl