Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Nie w Paryżu, lecz na Placu Czerwonym, nie mercedesy lecz rowery i nie rozdają, lecz niestety kradną"

09.06.2008

Komunikat zamieszczony w "wiadomościach" z dnia 08 października 2007 r informował o powrocie do stadniny po wielu latach nieobecności, pani Ł. Były nadzieje na rychłe ożywienie pracy "szkółki jeździeckiej", na szerszą i skuteczną promocję działalności hodowlanej, jeździeckiej i sportowej stadniny. Skończyło się, jak w tytułowym żarciku. Dotychczasowy, 15-letni dorobek stadniny został poważnie zagrożony. Lecz stadnina trwała, istnieje i działa nadal i trwać będzie, chociaż z pewnością w nieco innych realiach terenowych i organizacyjnych, o czym na bieżąco będziemy informowali.

Pierwsza istotna informacja odnosi się do przeniesienia Ujeżdżalni w nowe miejsce (przy łąkach, w terenie, gdzie rozgrywano konkursy skoków przez przeszkody). Następna informacja ucieszy zapewne wielu dawnych bywalców stadniny - powraca Andrzej! W tym trudnym dla stadniny okresie, podobnie jak wielu, wielu przyjaciół, udzielił nam wielkiej pomocy i życzliwości. Aktualnie przeprowadzamy poszczególne grupy koni w nowe, nieodległe miejsca pobytu. Realizujemy wszystkie zamierzone imprezy i wydarzenia (m. innymi udział 6 koni w bardzo udanym, wczorajszym "Dniu Pstrąga" w Dubiu, zapowiedziany na dzień 18 czerwca pokaz konny Suna na dużej, zamkniętej imprezie, występ w Nowej Hucie itp).). Bez przeszkód i ograniczeń odbędą się "wakacje w siodle".

Wszystkim tym, którzy okazali stadninie, którą zapamiętali jako miejsce relaksu, wypoczynku, wspaniałych przyjaźni i wzruszeń, wyrazy sympatii oraz chęć udzielenia pomocy, serdecznie dziękujemy. Zapewniamy także, że w nowym co prawda składzie osobowym, tym razem bez osób o dwóch twarzach i dwóch różnych moralnościach, będziemy się nadal spotykali, oczywiście z udziałem koni.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl