Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wakacje 2008.

30.06.2008

Minął już pierwszy tydzień niezwykle słonecznych wakacji. W tym roku rozpoczęły się o kilka dni wcześniej i przyniosły dzieciakom w prezencie nie tylko wspaniałą pogodę, lecz także bogaty program pobytu. Jazdy konne odbywają się pod okiem Doroty, Karoliny oraz czasami Andrzeja. Konie spisują się bez zarzutu. Była już wycieczka do jurajskich jaskiń, były zajęcia plastyczne z udziałem Czesi Mędrek, były także lekcje powożenia piękną "maratonką" poprowadzone przez Krzysia. W najbliższych dniach czeka nas wycieczka zaprzęgami konnymi oraz ponownie spotkanie przy ognisku.

Stadnina została ponownie zaproszona do udziału w pikniku rodzinnym, tym razem w Nowej Hucie. Konie spisały się dzielnie, mimo wielkiego tłoku chętnych do jazdy. Już teraz otrzymaliśmy zaproszenie na następny piknik, tym razem połączony z występem konnym. Wielką pomocą służyły podczas imprezy (oraz w czasie całych dotychczasowych wakacji) dziewczyny ze "Szkółki jeździeckiej", za co w nagrodę otrzymały namiot, pod którym spędzą resztę wakacji.

"Szkólka jeździecka" już w tym tygodniu rozpocznie regularne zajęcia z powożenia zaprzęgami, a także przygotowania 3 - 4 koni do startu w "ścieżce huculskiej".

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl