Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Nie tylko wakacyjne nowości.

06.07.2008

Najważniejsze są wakacje! Pogoda sprzyja, mimo, iż w dwa ostatnie dni mocno popadało. Odbywają się zabawy, konkursy konne. Zmieniają się już uczestnicy turnusów. Są pierwsze zapewnienia wyjeżdżających, że zobaczymy sie już ... w sierpniu. W ostatnim tygodniu byliśmy na pływalni, odbyły się także zawody zręcznościowe dzieci i opiekunów. 01 lipca przybył nowy instruktor - pan Maciej, który wraz z Dorotą tworzy parę zapewniającą bogaty program zajęć konnych. Zakończył pracę opiekun-wychowawca, pan Robert, w to miejsce przybyła dziś pani Andżelika. Dziś także gościliśmy pasjonatów nowej dyscypliny sportowej - strzelania z łuku podczas jazdy konnej. Odbyły się pierwsze zajęcia ze strzelania z łuku (w pozycji stojącej), nie było natomiast zbyt wielu chętnych, by zaprezentować umiejętność strzelania z konia. Demonstrował tę sztukę instruktor - pan Jacek, i ukazał, że jest to bardzo widowiskowa konkurencja.

Doczekaliśmy się nareszcie źrebaka od "Buły". Wczoraj, w niemal wieczornych godzinach urodziła piękną, gniado-srokatą klaczkę. Mama i córa czują sie doskonale pod czujną opieką wujka "Gamrata".

"Odłowiony" został ostatni ogierek z grupy "bieszczadzkiej". Przyznać trzeba, że jest mocno zwariowany i silny jak ... koń. Teraz czas na oswajanie i przyzwyczajanie do poprawnych manier.

Przeprowadzono wstępne rozmowy ze wspomnianymi powyżej pasjonatami strzelania z łuku z konia. To nowa konkurencja sportowa, robiąca szybką karierę w kraju oraz za granicą (główny ośrodek tych sportów jest na Węgrzech). Uzgodniono, że wraz z młodzieżą ze "szkółki" jeździeckiej, będzie przygotowywany wspólny program pokazów, niezależnie od cylkicznych szkoleń w tej konkurencji. Jest więc nadzieja, że wraz z naborem nowych kandydatów do "szkółki" jeździeckiej, który rozpoczniemy już w sezonie wakacyjnym, poszerzy się program szkoleń o widowiskową konkurencję.

Wśród najmłodszej grupy "obozowiczów" swoistą karierę robią małe kociaki "Mici". Trójka kocich urwisów jest niemożliwie rozpieszczana, a baczną opiekę nad nimi sprawuje zrówno "Micia", jak i "Bryś".

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl