Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zakończył się pierwszy majowy rajd konny.

05.05.2008

Pierwszy majowy rajd konny szlakami Jury zakończył się wczorajszym popołudniem. 10-osobowa grupa jeźdźców, lekko zroszona mżawką, dotarła do Stadniny w dobrej kondycji. Rajd nie zaczął się jednak dla wszystkich fortunnie. Na pierwszym popasie "Niko" i "Wist" postanowiły zawracać bez jeźdźców. "Niko" został schwytany, "Wist" natomiast zameldował się sam w stadninie i musiał być odstawiony do Zawady transportem samochodowym. Poza tym zabawnym epizodem, wszystko było w normie. Uczestnicy rajdu byli zadowoleni i tuż po jego zakńczeniu ... umawiali się na następne konne spotkania.

Przypominamy, że w następny, dłuższy majowy weekend (21 - 25 maj) obdędzie się kolejny rajd pod przewodnictwem Andrzeja, na który są jeszcze 2 - 3 wolne miejsca.

Grupa 10 jeźdźców z okolic Opola zaawizowała swój przyjazd na rozpoczęcie rajdu z Nielepic szlakami Jury w początkach lipca. Będą duże konie, a wielce prawdopodobne, że chwilowym przewodnikiem będzie znów Andrzej, który już wkrótce wyruszy na poszukiwanie kolejnych miejsc na biwaki oraz nowych wariantów jurajskich tras.

Autorką prezentowanych fotografii jest Ania z Warszawy.

 

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl