Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Ścieżka huculska" w Nielepicach.

05.05.2008

W dniach 31 maja - 01 czerwca b.r. odbędzie się w Stadninie długo oczekiwana "Ścieżka huculska". Zawody tym razem nie będą miały charakteru oficjalnych eliminacji do Championatu Użytkowego, ani też próby dzielności koni huculskich. Będzie natomiast konkurs skoków przez przeszkody oraz "ścieżka huculska sportowa" wg wewnętrznych regulaminów stadniny. Będą także imprezy towarzyszące dla najmłodszych, związane z Dniem Dziecka. W programie będą przejażdżki zaprzęgami konnymi, darmowe oprowadzanie w siodle oraz ... wiele niespodzianek kulinarnych.

Po raz pierwszy od wielu, wielu lat Nielepice nie będą miejscem organizowania oficjalnych eliminacji do Ogólnopolskiego Championatu Użytkowego, ani też próby dzielności dla koni rasy huculskiej. Jest to wyrazem protestu Stadniny przeciwko marginalizacji znaczenia hodowców i organizatorów zawodów przez Związek Hodowców oraz Komisję Księgi Stadnej. Niechęć tych jednostek do modyfikacji zawodów w kierunku ich uatrakcyjnienia dla widzów oraz podniesienia poziomu wymagań dla koni i jeźdźców budziła od dawna protesty naszej Stadniny oraz wielu współpracujących hodowców. Szkoda, że jeden z najbardziej atrakcyjnych torów przeszkód w Polsce, jaki znajduje się w Nielepicach, nie będzie w tym roku areną rywalizacji jeźdźców i koni z całego kraju. Mamy nadzieję, że władze nowego Związku Hodowców, jaki zostanie powołany w roku bieżącym, dostrzegą problem i wyjdą naprzeciw oczekiwaniom środowisk hodowców i jeźdźców.

W tym roku, po raz pierwszy, Stadnina połączy widowiskowe zawody konne z zabawami i imprezami towarzyszącymi dla najmłodszych. Dzieci w dniu swojego Święta będą mogły liczyć na atrakcyjne przejażdżki zaprzęgami, spacery konne oraz liczne smakołyki przygotowane przez Stadninę w Nielepicach oraz sponsorów. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowy program imprezy zostanie podany wkrótce.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl