Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Pilne informacje.

11.09.2007

Oto kilka informacji, które powinny zainteresować bywalców stadniny:

  1. od dnia 01 listopada wzrosną ceny za utrzymanie koni w stadninie. Jest to spowodowane głównie silnym wzrostem cen owsa i siana. Wiadomość powyższa została podana kilka tygodni temu w dziale "usługi - inne", lecz powtarzamy ją także na stronie głównej. Przypominamy, że konie prywatne są do wyłącznej dyspozycji ich właścicieli. W przypadku zawarcia dodatkowego porozumienia ze stadniną, możliwe jest użytkowanie koni prywatnych przez stadninę, bez dodatkowych uzgodnień, za odpłatnością ustaloną pomiędzy zainteresowanymi stronami.
  2. wbrew mylnie szerzonym pogłoskom, pod koniec września wznawia działalność "szkółka jeździecka". Osoby zainteresowane udziałem prosimy o pilny kontakt z Agnieszką Szymonik, lub z właścicielami stadniny. Zajęcia będą się odbywały zarówno w dni powszednie, jak i w dni weekendowe, w godzinach uzgodnionych z instruktorami. Awizujemy spotkania i zajęcia szkoleniowe z instruktorami i trenerami stylu "west" (A. Jarmuła), ujeżdżenia (K. Klein), oraz udział w zajęciach Łucji Słota, znakomitej instruktorki jeździeckiej. Jest zatem nadzieja, że zajęcia w "szkółce" będą bardziej atrakcyjne i interesujące.
  3. W dniach 22 - 23 września odbędzie się w Gładyszowie Ogólnopolski Championat Koni Rasy Huculskiej. Niestety, w roku bieżącym żaden z koni SKH Nielepice nie zakwalifikował się do konkursu. Szkoda, lecz jest to kolejna nauka, że bez intensywnej pracy nie można oczekiwać na dobre wyniki. Będziemy jednak uczestniczyli w tej wielkiej imprezie jako obserwatorzy. Posiadamy jeszcze 2 wolne miejsca, zatem osoby zainteresowane kibicowaniem najlepszym koniom huculskim w kraju proszone są o kontakt ze stadniną.
  4. Z początkiem października zawita do stadniny Karolina Marcinek, instruktorka, wychowanica SKH Nielepice. Należy mieć nadzieję, że zarówno Klienci stadniny, jak i uczestnicy "szkółki jeździeckiej" będą niezmiernie zadowoleni z Jej obecności i wysokich umiejętności.
  5. Pojawił się w stadninie nowy koń, 4-letni wałach "Faral". Jest synem "Fanta" i klaczy małopolskiej (?). Hodowcą konia jest p. Iwona Szlachta z Zawady. Agnieszce przypadł bardzo do gustu jego ruch, w szczególności w kłusie. Czeka go gruntowne szkolenie i ... sympatyczna przyszłość w stadninie.
  6. Pod koniec tygodnia wyruszamy w Bieszczady! Odwiedzimy słynną stadninę St. Myślińskiego w Polanie, skąd pochodziły najlepsze konie Nielepic. Jak łatwo się domyślić, zamierzamy sprowadzić znów kilka źrebaków z nadzieją, że dadzą początek nowej fali świetnych użytkowo koni. Sprawozdanie z wyjazdu niebawem.
  7. Na koniec najważniejsza wiadomość! "HUBERTUS" - 2007 został zaplanowany na 28 października (niedziela). Powoli ruszą przygotowania. Podtrzymujemy ofertę, że stali bywalcy stadniny mają prawo do zaproszenia na tę uroczystośc swoich gości (oczywiście konno). Ufamy, że tegoroczy "lis" (Nikola Woźniczka) będzie długo wodził za nos ścigającą sforę.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl