Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Już po pierwszym spotkaniu z p. Wojciechem KUJAWSKIM

05.10.2007

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań z panem Wojciechem KUJAWSKIM, lekarzem weterynarii specjalizującym się w leczeniu koni. Nadmienić należy, że p. W. Kujawski jest laureatem konkursu na najlepszego lekarza weterynarii w woj, małopolskim, organizowanego m. innymi przez Dziennik Polski.

Miło powiedzieć, że młodzież uczestnicząca w zajęciach "szkółki jeździeckiej" stawiła się na spotkanie niemal w komplecie. Znacznie gorzej było z instruktorami, dla których wiedza przekazana przez p. W. Kujawskiego była by bardzo przydatna. Mówiono bowiem o kontuzjach odnoszonych przez konie na skutek błędów w ich użytkowaniu oraz o prostych sposobach udzielania pomocy chorym zwierzętom. Były liczne zapytania i swobodna atmosfera pogawędki, która miała trwać około godziny a trwała niemal ... 3 razy dłużej i zakończyła się obietnicą następnego spotkania. Pragniemy bowiem, by młodzież ćwicząca w naszej stadninie wyniosła jak najlepsze przygotowanie nie tylko w zakresie użytkowania koni i osiągnięć sportowych, lecz także humanitarnego traktowania swych konnych przyjaciół oraz zrozumienia ich potrzeb i zachowań.

W ostatnich dniach dokonano kastracji 3 ogierów: Sadama, Hermesa oraz Gamrata. Konie czują się dobrze, rany goją sie prawidłowo. Sądzić należy, że tuż po zakończeniu rekonwalescencji, Hermes i Sadam będą kontynuowały wstępne szkolenie do pracy w siodle i w zaprzęgach.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl