Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Aktualności.

01.07.2007

Wobec ograniczonej liczby nowych tytułów, jakie ukazują sie w "wiadomościach" na stronie głównej, podamy znów w skrócie kilka najważniejszych:

  1. ""Nadia" urodziła (23.VI.) pięknego, myszato-srokatego ogierka, o niewiadomym jeszcze imieniu. Ponieważ jest to ostatni źrebak urodzony w tym roku, niebawem roztrzygniemy konurs na imiona tegorocznych maluchów.
  2. Z żalem informujemy, że sympatyczne i bardzo dobrze wychowane wałachy, "Safek" i "Wikary", znane bardziej pod imionami "hrabiów", zostały przez ich właściciela sprzedane. Wywędrują w okolice Wrocławia, pozostawiając w Nielepicach wielu zasmuconych wielbicieli.
  3. Ruszyły przygotowania, pod okiem Wł. Kario, do pokazu konnego, który będzie prezentowany przez naszą stadninę na Międzynarodowym Championacie Koni Huculskich w Klikowej. Nie będziemy zdradzali scenariusza imprezy, lecz ujawnimy, że zarówno konie jak i jeźdźcy stadniny uzykali pozytywną ocenę znanego organizatora konnych pokazów, Wł. Kario. Teraz pozostała juz tylko praca!
  4. Wakacje są już niemal w pełni. Od 24 czerwca rozpoczęły się zajęcia konne, chwilowo w niezbyt licznej grupie, lecz turnus ten zacznie niebawem nabierać rumieńców. Do dyspozycji naszych małych Gości są bardzo dobre instruktorki: Agnieszka oraz Martyna, wspomagane także przez Rafała. Martyna przywiozła na czas wakacji do Nielepic dwa olbrzymie, w porównaniu do hucułów, siwe hanowery, które zapewne będą stanowiły oddzielną atrakcję. Przypominamy, że zarówno Agnieszka, jak i Martyna specjalizują się w skokach przez przeszkody, zatem zainteresowanych doskonaleniem tych umiejętności szczególnie zapraszamy.
  5. W miniony piętek (29.VI.) gościliśmy w Stadninie wielu dawnych, niemal zapomnianych już instruktorów, oraz obecnych, najświeźszych. Powodem było pożegnanie Gosi oraz Magdy, które z uwagi na podjęcie pracy po ukończeniu studiów, nie będą mogły zajmować się prowadzeniem zajęć jeździeckich. Wszystkim łezka kręciła się w oku, lecz pozostała nadzieja, że będziemy spotykali się nadal, choć w nieco innym charakterze. Miło też było znów ujrzeć sławną już Łucję, Małgosię, Teresę, Dorę, Dominikę, i wiele innych sympatycznych twarzy, by przy ognisku, pasterskim gulaszu oraz gitarze, posłuchać wspomnień i różnych opowieści. Stadnina otrzymała od odchodzących dziewcząt piękny prezent, w postaci "tablo" z sylwetkami 25 instruktorów (brakło fotografii ok. 5 - 6), natomiast w rewanżu przekazała piękne, pamiątkowe dyplomy autorstwa utalentowanej Dory.

Dzięki uważnej, jak zwykle, Pani Weronice, prostuję podaną powyżej informację:  hanowerem jest tylko koń bądący własnością Martyny, drugi natomiast, również siwy, jest koniem rasy wielkopolskiej. Dziękuję za sprostowanie.

 

 
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl