Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zaległe aktualności

07.06.2007

Poważna awaria komputera uniemożliwiła nam podawanie na bieżąco informacji o istotnych wydarzeniach w stadninie. Oto one:

  1. z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w stadninie spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i przedszkola w Nielepicach oraz niepełnosprawncych dzieci z terenu gminy Zabierzów. Ponad 200-osobowa grupa dzieci oraz ich liczni opiekunowie korzystali z przejażdżek konnych, kiełbasek pieczonych przy ognisku, licznych słodkich smakołyków rozdawanych przez organizatorów zabawy, jak równiez oklaskiwali interesujące występy zespołu dziecięcego ze szkoły w Nielepicach. Nastroje były wyśmienite, za co szczególnie nalezy podziękować  Pani Wójt gminy, Elżbiecie BURTAN, pracownikom Wydz. Oświaty UG w Zabierzowie oraz nauczycielom.
  2. miło jest poinformować, że stadnina uczestniczyła również w darmowych, wyjazdowych imprezach organizowanych dla naszych "milusińskich", także poza terenem gminy. Gościliśmy z końmi na wielkim balu zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Przedszkole w Tenczynku oraz na również znacznej imprezie dziecięcej w Rudawie. Konie za stadniny pomagały także zebrać pieniądze przeznaczone na leczenie poważnie chorego dziecka z terenu wsi Chrosna.
  3. cykl spotkań z dziećmi na koniach nadal trwa, chociaż pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszczała. Usłyszeliśmy przy tym wiele wyrzutów, że nasze możliwości w zakresie organizowania wspaniałej zabawy i relaksu dla dzieci są jeszcze niewystarczająco wypromowane na terenie Krakowa, z wielką szkodą dla szkół i przedszkoli. Obiecujemy rychłą poprawę.
  4. sprzedany został "Lechita". Ta smutna wiadomość może być jednak rozjaśniona tym, że będzie on terez pracował w Domu Pomocy Społecznej w nieodległych Więckowicach, z pięknie zorganizowanym parkiem i "mini zoo". Warunki pobytu, zaproponowane zasłużonemu dla stadniny "Lechicie", są rzeczywiście znakomite. Pierwsza "gala" w Więckowicach, z udziałem oczywiście "Lechity" jako honorowego aktora, odbędzie się już 15 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach  Stadnina została oficjalnie na tę uroczystość zaproszona.
  5. wyruszył kolejny rajd szlakami Jury. Prowadzi go Andrzej, za którym stęskniło sie wielu jeźdźców, kochających ostrą, wyrazistą jazdę. Zaproponowany został nowy wariant trasy, który zarekomendujemy po zakończeniu rajdu. Życzymy dobrej pogody i wielu niezapomnianych wrażeń.
  6. kolejny rajd już za tydzień! Tym razem prowadzącą będzie Magda, a trasa zostanie skierowana w przeciwnym do Jury kierunku. Dwudniowy, typowo weekendowy rajd poprowadzi bowiem w okolice Kalwarii Zebrzydowskiej, z równie uroczymi, górzystymi krajobrazami. Są jeszcze wolne miejsca, zatem chętnych prosimy o bezpośredni kontakt z Magdą.
  7. w stadninie pojawił się nowy instruktor, Rafał JEZIERSKI. Ten męski "rodzynek" w gronie instruktorów jest bacznie obserwowany przez bywalców stadniny. Nie sprowokował jednak jeszcze żadnej wypowiedzi na naszym "forum", gdzie królują jeszcze "ochy i achy" pod adresem naszych "starych", uznanych instruktorskich twarzy.
  8. Wznowił obsługę trasy Kraków - Brzoskwinia (przez Nielepice) - Kraków,  Super Bus. Przystanek końcowy w Krakowie jest na ul. Prandoty, przystanek w Nielepicach, tuż przy stadninie. Bus na szczęście kursuje również w soboty i w niedziele, a godziny jego przyjadów i odjazdów są bardzo rozsądnie rozłożone.
  9. stadnina została zaproszona do wzięcia udziału w zawodach eliminacyjnych do Championatu Koni Huculskich, organizowanych w Slelcu koło Staszowa. Zaproszenie zostało przyjęte z wielką przyjemnością, a do startu zostaną przygotowane "Lawenda" i "Wisienka" (jako rezerwowy "Narcyz").
  10. również pod adres naszej stadniny skierowano propozycję zorganizowania, wspólnie ze Stadniną Koni Huculskich w Gładyszowie, pokazu konnego z okazji Międzynarodowego Championatu Koni Rasy Huculskiej, jaki odbędzie się na terenie PSO w Klikowej w dniach 11 - 12 sierpnia. Traktujemy to zaproszenie, jako spore wyróżnienie i ... bierzemy się ostro do przygotowań.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl