Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Zawody eliminacyjne w Nielepicach - dalsze komunikaty.

09.05.2007

Z uwagi na dość późno napływające zgłoszenia poszczególnych ekip do staru w zawodach eliminacyjnych w Nielepicach, określające zamiar startu w poszczególnych konkursach, istnieje potrzeba przekazania następujących komunikatów:

  1. pokaz koni na płycie oraz ścieżka huculska eliminacyjna, to konkurencje dla koni młodych, 3 - 6 letnich, podlegających ocenie dzielności, niezbędnej do dokonania wpisu konia do Ksiąg Stadnych. Dla koni starszych przewidziano bardziej urozmaiconą konkurencję, ścieżkę huculską w wersji sportowej oraz konkurs skoków przez przeszkody i rajd.
  2. prosimy nie zgłaszać do konkursu skoków przez przeszkody (przewidziany jest konkurs potęgi skoku) koni zbyt młodych. Spowoduje to niepotrzebne zagęszczenie koni w konkursie, natomiast organizatorzy nie przewidują konkursów o wysokości przeszkód poniżej 80 cm.
  3. niezależnie od oceny koni młodych na płycie, Komisja Sędziowska dokona wyboru najpiękniejszego konia zawodów (spośród wszystkich, startujących koni), zatem żaden koń nie zostanie pominięty w tej ocenie.
  4. ponieważ do konkursów zgłoszono aż 11 ogierów, prosimy opiekunów koni o bardzo staranne przygotowanie mocnych kantarów i uwiązów oraz szczególne przygotowanie osób dokonujących prezentacji koni w ręku.
  5. stadnina zapewnia wszystkim startującym zawodnikom zakwaterowanie na miejscu. Dla osób towarzyszących ekipom zarezerwowano kwatery w dwóch ośrodkach agroturystycznych, których adresy i telefony podano w poprzednich komunikatach. Rezerwacji noclegów pod wspomnianymi adresami prosimy dokonywać we własnym zakresie. Stadnina natomiast zapewni pełne wyżywienie zawodników startujących (w ramach opłaty wpisowej) oraz osób towarzyszących i Gości (wg cennika obowiązującego w stadninie).
  6. ponieważ przewidziano wiele konkursów i pokazów, uprzejmie prosimy poszczególne ekipy o punktualność!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl