Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Jeszcze o zawodach eliminacyjnych do Championatu.

19.04.2007

Miło powiadomić, że po raz pierwszy zawody eliminacyjne do Ogólnopolskiego Championatu Koni Rasy Huculskiej - Gładyszów 2007, jakie odbędą się w Nielepicach, zostaną zorganizowane przy współudziale Urzędu Gminy w Zabierzowie oraz Jurajskiej Izby Gospodarczej. Można sądzić, że podniesie to prestiż zawodów oraz zapewne usprawni ich zorganizowanie. Oto kilka uwag i komunikatów:

 • znany jest już szczegółowy program zawodów, które rozpoczną się w sobotę (19.05) odprawą weterynaryjną (godz. 7:30). Start do próby wytrzymałościowej, jaką stanowi rajd na dystansie ok. 20 km nastąpi ok. godz. 8:30. Ok. godz. 14:00 odbędzie sie zapoznanie zawodników z trasą "ścieżki huculskiej" eliminacyjnej, a ok. godz. 15:00 start do tej konkurencji. Uroczysta kolacja, połączona z ogniskiem będzie ok. godz. 19:30.
 • niedzielne konkurencje rozpocznie prezentacja koni na płycie, w następującej kolejności: ogiery - wałachy - klacze. Początek pokazu o godz. 9:00. Niezależnie od pokazu koni na płycie, odbędzie się konkurs skoków przez przeszkody oraz pokaz Suna, naszego węgierskiego przyjaciela. Obydwa pokazy będą przeznaczone głównie dla publiczności. Ok. godz. 14 odbędzie się zapoznanie zawodników z trasą "ścieżki huculskiej" sportowej, a start do tej konkurencji przewidziany jest na godz. 15:00. Zakończenie zawodów i uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi ok. godz. 18:00.
 • wpisowe dla uczestników zawodów wynosi 50 zł za 1 dzień zawodów za 1 konia. Kwota ta obejmuje:
  1. opłatę startową (sędziowie, opieka lek., wet. biuro itp)
  2. wyżywienie i nocleg dla uczestników
  3. wyżywienie (siano, owies) i miejsce postoju koni
  4. polisę ubezpieczeniową NNW dla uczestników zawodów
 • uczestnicy zawodów obowiązani są posiadać stroje galowe (do prezentacji zawodników, pokazu koni na płycie oraz konkursu skoków), jak również schludne stroje sportowe do pozostałych konkursów. Obowiązkowe są toczki, lub kaski.
 • wszyscy hodowcy, zamierzający wystawić w zawodach swoje konie proszeni są o niezwłoczne podanie opisu koni (płeć, wiek, skrócone pochodzenie, ewent, bonitacja wstępna) oraz konkursów, w jakich zamierzają startować. Dane prosimy przesyłać pocztą elektroniczną, lub telefonicznie. Posiadacze krewkich ogierów proszeni są o zadbanie o mocne (a także zapasowe) kantary i uwiązy.
 • wszelkie informacje dotyczące spraw organizacyjnych można otrzymać w stadninie (012) 28 38 726, lub u Małgosi Ostachowicz, która kieruje biurem organizacyjnym zawodów (tel. 0694 243 004).
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl