Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

"Ścieżka huculska" w Nielepicach.

05.03.2007

Zgodnie z oficjalnym Kalendarzem Imprez Związku Hodowców Konia Huculskiego, w dniach 19 - 20 maja b.r. będziemy gospodarzami zawodów eliminacyjnych do Ogólnopolskiego Championatu Koni Rasy Huculskiej, którego finał nastąpi w SKH w Gładyszowie, w III dekadzie września 2007 r. Zapowiada się, że tegoroczne eliminacje zgromadzą rekordową liczbę uczestników, zarówno z Nielepic, jak i z innych hodowli na terenie kraju. W związku z licznymi zapytaniami, dotyczącymi mozliwości uczestniczenia w zawodach, programu imprezy, czasu jej trwania itp. podajemy kilka wstępnych informacji:

  • impreza zaplanowana jest w tradycyjnym już terminie, 19 - 20 maja. Rozpocznie się rajdem (próbą wytrzymałościową) rozegranym na dystansie ok. 20 - 25 km na trudnym, lecz pięknym terenie Garbu Tenczyńskiego. W tym samym dniu (sobota, 19 maja) zostanie rozegrany konkurs p.n. "Ścieżka huculska eliminacyjna", obowiązująca wszystkie młode konie, ubiegające się o wpis do Ksiąg Stadnych, lub dotacje ze środków UE. Pierwszy dzień zawodów zakończy wieczór przy ognisku, wspólny dla uczestników zawodów i hodowców.
  • drugi dzień zawodów (niedziela, 20 maja) rozpocznie się pokazem koni na płycie, przy czym oceniane będą klacze, ogiery oraz wałachy. Dla Gości imprezy będą przewidziane pokazy sprawności koni huculskich (i jeźdźców) oraz inne pokazowe konkursy. Popołudniu przewiduje się rozegranie sportowej, bardziej dynamicznej wersji 'Ścieżki huculskiej", którą zakończy uroczysty moment dekoracji zwycięzców zawodów.

Tak więc, zapytania o możliwość wzięcia udziału w naszych zawodach, muszą brać pod uwagę wiek i rasę koni, bowiem od tego zależny jest udział w poszczególnych konkursach. Przypominamy, że zgodnie z regulanminem zwodów, w eliminacjach do championatu mogą brać udział konie huculskie w wielu od 3 do 6 lat. W pozostałych konkursach mogą występowac konie starsze, a także innych ras. Zgłoszenia muszą być dokonane nie później, niż do dnia 31 marca b.r. z uwagi na konieczność dokonania rezerwacji noclegów oraz miejsc rozlokowania koni.

Spośród wielu atrakcji przewidzianych w czasie zawodów, awizujemy spotkanie z ludową kuchnia ukraińską, a w szczególności huculską.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl