Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

DYŻURY INSTRUKTORÓW, INNE KOMUNIKATY.

19.04.2016
Nie miała szczęścia Stadnina, a przede wszystkim jej Klienci, do ciągłych zmian w kadrze instruktorskiej. Mamy nadzieję, że bieżące korekty okażą się bardziej fortunne. Od najbliższego weekendu (23/24 kwiecień b.r.) stałe dyżury obejmą:

KLAUDIA  SZELĄG                       663 810 357
STANISŁAW  LUBOWICZ              600 384 438

Klienci, którzy umawiali się z p. TEODORĄ  WOYCIECHOWSKĄ  507 800 889, będą mogli nadal korzystać z Jej usług (głównie w soboty).
Ponadto, co dwa tygodnie będzie dostępna w weekendy Agnieszka MITERA 679 126 755.

Nie ulegają zmianie możliwości umawiania się Klientów w dni powszednie tygodnia z instruktorkami:

NATALIA  SOBOCKA                      698 533 876
MAŁGORZATA  TOMALA                 880 509 881
PAULINA  NIKIEL                          507 927 908

Pani Paulina NIKIEL będzie także prowadziła zajęcia z hipoterapii (w tygodniu).

Przypominamy zainteresowanym, że pani Natalia SOBOCKA świadczy także usługi w zakresie zajeżdżania młodych koni oraz poprawiania koni "trudnych".

Już od początku maja będą wznowione rajdy konne jednodniowe (minimum jeden raz w miesiącu) oraz rajdy konne wielodniowe, szlakiem Transjurajskim, które będzie prowadził głównie Andrzej MIKOŁAJEWICZ  502 492 440. 

Prosimy wszystkie uczestniczki "szkółki jeździeckiej" o pilne skontaktowanie się ze Stadniną, w celu uaktualnienia swego członkostwa, wyznaczenia dyżurów sobotnio-niedzielnych oraz ustalenia (z nowymi instruktorami) ramowego planu zajęć i treningów. Nadmieniamy,że w przypadku braku kontaktu do 30 kwietnia b.r. nastąpią skreślenia z listy członkiń tych osób, które zaniedbały powyższego terminu.

Stopniowo udostępniamy do zajęć konnych "górną", trawiastą ujeżdżalnię. Możliwe będzie prowadzenie na niej zajęć (oprowadzanie w ręku, lonżowanie), jednak wyłącznie w pogodne dni, gdy podłoże będzie suche. Prosimy, szczególnie instruktorów, o oszczędne użytkowanie nowej nawierzchni, dopóki proces zadarnienia się nie zakończy.
Przypominamy jednocześnie użytkownikom nowej siodlarni, trawiastej ujeżdżalni oraz miejsca postoju koni (wiata wraz z koniowiązami) o konieczności utrzymywania w tych miejscach wzorowego porządku !

Do Stadniny, niemal już tradycyjnie, zawitał kolejny Hucuł. Jest to pan WASILIJ z Wierchowyny. Będzie wspomagał nasze prace przy koniach, powoził zaprzęgami konnymi, a w wolnych chwilach, umilał naszym Gościom czas grą na instrumentach. Pan Wasilij grywał bowiem na "bajanie" (mała harmonia "guzikowa"") oraz na skrzypcach, w zespole Mikołaja ILJUKA, znanego już z wielu występów jego kapeli huculskiej w naszej Stadninie. Pan Wasilij jest ponadto znawcą pasterskiej kuchni huculskiej, zatem można będzie zamawiać od dziś smaczną mamałygę, wiele potraw z bryndzy, której całą "berbenicę" (oryginalną, drewnianą beczkę huculską) dostarczył nam aktualnie. Spróbujemy także urozmaicić masze menu o wędliny (głównie słoninę) sporządzane wg oryginalnych receptur huculskich!


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl