Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Wreszcie PASTWISKA !!!!!

21.04.2016
Już wczoraj klacze zaznały rozkoszy świeżego pastwiska. Ileż było radości, brykania, tarzania się! Wczesnym rankiem wylegiwały się pokotem na miękkiej, świeżej runi.
Nieco więcej kłopotów sprawiły nam wałachy. Nie można ich było wprost utrzymać na uwiązach. Wyrywały się do świeżej trawy, a odzyskawszy wolność ... brykały niemal godzinę po całym terenie. Na szczęście jest już spokój. Konie posilają się z wielkim apetytem. Wszak już jutro pójdą w teren z dwiema grupami francuskich uczniów, którzy po raz kolejny odwiedzą naszą Stadninę. W programie .... niech to jednak jeszcze będzie tajemnicą .... Fotografie zamieścimy, wraz z korespondencją później.

Wczoraj także odbyła się pierwsza degustacja pysznej bryndzy, którą dostarczył nam pan Wasilij. Palce lizać!  Dzisiaj wieczorem gotujemy natomiast mamałygę, tradycyjną potrawę huculską. Oczywiście, także podawaną z bryndzą! Jeśli po dczas czytania tej korespondencji zaleci Was smakowity zapach, .... zapraszamy już na najbliższy weekend na kolejną biesiadę.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl