Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Ruszyła "szkółka" jeździecka!

04.10.2006

Już dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach powołanej przy stadninie szkółki jeździeckiej. Grupa młodzieży ćwiczyła pod okiem nowej instruktorki, Agnieszki Szymonik. Jutro zajęcia z drugą grupą poprowadzi Magda Stempek (na zmianę z Małgosią Ostachowicz). Zajęcia będą prowadzone przez 3 dni w tygodniu. Młodzież i dzieci zostaną podzielone na grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Początkowo będą pracowały na doświadczonych, najlepszych koniach stadniny. Później będą im przydzielone konie młode, które przez ten czas będą doskonalone przez instruktorów, aby można było przygotować właściwe pary (jeździec i koń) do pierwszych wiosennych startów.

Uczestnicy zajęć zostali zobowiązani do uregulowania opłat "wpisowych" w wysokości 30,00 zł miesięcznie, z których zostaną zakupione uwiązy, kantary, koszulki z nadrukiem klubowym, a także będą finansowane wydatki na ciepłe napoje oraz środki czystości. Wszyscy "klubowicze" zostali zobowiązani do weekendowych dyżurów w stadninie, z zadaniem dbałości o czystość i estetykę pomieszczeń i ujeżdżalni, pomocy przy sprowadzaniu i przygotowaniu koni do jazd, okresowego przeglądu i porządkowania sprzętu jeździeckiego.

Wszystkie komunikaty dotyczące szkółki jeździeckiej będą podawane tą drogą (strona www.) oraz na tablicy ogłoszeń w stadninie.

 

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl