Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Aktualności

06.09.2006
  1. Odbył się awizowany wcześniej jesienny przegląd hodowlany. Zostały opisane źrebaki, zaprezentowano młode, 2,5 letnie klaczki, przedstawiono do oględzin "Narcyza". Ten 2,5 letni ogierek, syn "Fanta" i "Nadii", już dzisiaj ma wzrost 142 cm, poprawną budowę, dobry temperament. Czyni szybkie postępy pod okiem Süna, szkolony równocześnie w zaprzęgu i pod siodłem. Jest nadzieja, że "Fant" doczeka sie kolejnego syna, który zostanie uznany, jako reproduktor.
  2. Rozpoczął się jesienny sezon na szkolne i okolicznościowe imprezy z udziałem koni zaprzęgowych. Jak nigdy o tej porze, stadnina dysponuje liczbą 18 koni przygotowanych do pracy w zaprzęgach! To zarówno efekt pracy Süna, jak tez zakupów poczynionych przez stadninę. To jednak nie koniec. Naszą ambicją jest, aby wszystkie posiadane w stadninie konie potrafiły pracować w zaprzęgach.
  3. W ostanią sobotę, 02.09.06. 5 koni z naszej stadniny uświetniło uroczystość zaślubin, jaką zorganizowano na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Konie i jeźdźcy zaprezentowałi się godnie, a stadninie pozostaje złożyć serdeczne życzenia długich lat w szczęściu (i z końmi)  Młodej Parze.
  4. Zbliża się milowymi krokami termin największej imprezy koni huculskich w kraju - Ogólnopolskiego Championatu Koni Huculskich w Gładyszowie. Stadnina będzie reprezentowana przez Nikolę Woźniczka na "Likierze". Z przyczyn organizacyjnych może okazać się nierealny wyjazd drugiej uczestniczki imprezy - Żanety Liszka na "Walorze". Trzymajmy jednak kciuki, może obawy okażą się przedwczesne..
  5. Awizujemy zamiar zrealizowania pomysłu, polegającego na  prezentacji kuchni pasterskich i ludowych krajów, które były, lub są związane z kulturą Huculszczyzny. Jako pierwszą, zaprezentujemy pasterską kuchnię Węgier. To kraj, który posiada niekwesionowane osiągnięcia zarówno w hodowli koni, jak i w  zakresie dokonań kulinarnych. Niebawem podamy pierwszy termin spotkania wraz z zestawem niezwykle barwnych i smakowitych potraw węgierskich proponowanych na inauguracyjny wieczór.
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl