Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

WIGILIA w Stadninie.

05.12.2015
Jak co rok, spotkamy się tuż przed WIGILIĄ w sali kominkowej Stadniny. Przy suto zastawionych stołach zasiądą: instruktorzy i pracownicy Stadniny, dziewczęta ze "szkółki"jeździeckiej, wraz z rodzicami, domownicy i najbliżsi przyjaciele. Wspomnimy tych, którzy już od nas odeszli, ale także będziemy snuli plany i marzenia dotyczące najbliższej przyszłości. Wraz z dziewczętami złożymy wspólnie życzenia wszystkim zwierzętom mieszkającym w Stadninie.
Początek spotkania w sobotę, 18 grudnia 2015 r. o godz. 17:00.

Powoli zapełnia się nowy album fotografii, obrazujących życie i pracę w naszej Stadninie. Najlepsze z fotografii zostaną zamieszczone w opracowywanym, nowym serwisie internetowym, który, miejmy nadzieję, ukaże się niebawem. Na początek, będziemy publikowali fotografie naszych koni, w zimowej okrywie. Być może, seria tych fotografii (a otwiera ją fotka "Aristo") uzmysłowi niektórym, że koń huculski czuje się znacznie bardziej szczęśliwy na pastwiskach, niż w stajni. Pragniemy też zamieścić przy poszczególnych fotografiach, krótkie opisy koni (lub innych gatunków zwierząt), by nasi czytelnicy i przyjaciele poznali dobre i kłopotliwe cechy naszych wychowanków.

Zazwyczaj, to wiosna jest porą roku, w której przychodzą na świat nowe zwierzęta. Tym razem, pewną niespodziankę uczyniła nam owieczka (wrzosówka), która wczoraj urodziła dorodnego "chłopaka". Oczywiście, wszystkie "ciotki" i "wójkowie" malucha są niezwykle opiekuńczy i starają się zapewnić mu bezpieczeństwo oraz zabawę.

Miło jest poinformować, że zakończono zasadnicze prace związane z utwardzeniem terenu wokół nowej ujeżdżalni oraz wiaty dla koni. Oczywiście, czeka nas jeszcze wiele prac i wydatków, lecz ... najtrudniejsze są już za nami!

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl