Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Krótki wypad w Bieszczady - najpiękniejszy zakątek kraju.

14.09.2015
Piękna pogoda dodała szczególnej urody bieszczadzkim krajobrazom późnego lata. Co prawda, lasy jeszcze nie straciły swej świeżej, zielonej barwy, lecz łąki i pastwiska poczuły już oddech jesieni. Wypalone przez słońce, szare trawy, stanowiły średnio atrakcyjny magnes dla tabunu koni
pana Stanisława, wodzonego przez potężnego "Saracena". Bardziej kuszące okazały się zdziczałe jabłka i gruszki, spadające z drzew pamiętających straszne, powojenne czasy zagłady bieszczadzkich wiosek. Słodkie, aromatyczne owoce przyciągają zarówno konie, jak i ... niedźwiedzie, które na zmianę buszują pod starymi drzewami.
Zaglądnęliśmy także my, spragnieni widoku prawdziwych koni huculskich oraz ... licząc na właściwy wybór ukochanego źrebaka.
Jak zwykle podczas wizyty w Polanie, wielkie wrażenie wywierają silne, potężne, spokojne i wyrozumiałe dla odwiedzających klacze, pod opieką "Saracena". Cóż, trzeba było dokonać wyboru! Nie zdradzimy przedwcześnie tajemnicy, jakie źrebaki trafią do Stadniny w Nielepicach. Uchylimy jedynie jej rąbka podając, że będzie to piękny ogierek oraz niemniej urodziwa klaczka.  Spotkanie w Nielepicach już niebawem!

Już za kilka dni powitamy kolejnych praktykantów ze Szkoły Hodowli Koni w Noyant de Touraine (Francja). Mamy nadzieję, że i ten pobyt okaże się dla francuskich Gości dużą atrakcją oraz cennym doświadczeniem. W programie m. innymi całodzienny rajd konny dla
wszystkich uczniów tej Szkoły przebywających w Małopolsce (12 osób) oraz wspólne ognisko z biesiadą!
Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl