Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Całodniowy rajd konny zakończył 3-tygodniowy pobyt francuskich praktykantek w Staninie.

21.10.2015
Stadnina w Nielepicach już po raz szósty gościła sympatycznych uczniów Szkoły Hodowli i Użytkowania Koni w Noyant de Touraine. Tym razem było nieco więcej dziewcząt, a czas ich pobytu był również dłuższy. Dziewczęta (Alizon, Amelie, Jessica i Lea) były niezwykle miłe i uczynne.  Mimo początkowych oporów przed jazdą konną "na oklep", bez ogłowia wędzidłowego, szybko przyswoiły sobie tę umiejętność, szczególnie cenną przy sprowadzaniu większej ilości koni z pastwisk. Dziewczęta regularnie objeżdżały konie, pomagały w obsłudze dzieci z przedszkoli i szkół, a także pomagały w czyszczeniu i konserwacji sprzętu jeździeckiego. 
Jedno popołudnie poświęcono na spacer po Krakowie oraz drobne zakupy, drugi dzień na zwiedzanie zabytków tego pięknego miasta.
Ostatnie 3 dni pobytu całej, 12-osobowej grupy praktykantów, rozlokowanych w różnych ośrodkach jeździeckich i hodowlanych, odbyły się w naszej Stadninie. Główną atrakcją pobytu był całodniowy rajd konny do ruin Zamku Tenczyńskich w Rudnie, poprowadzony przez Kasię OLCZAK.
Pozostało wiele miłych wspomnień oraz zapewnień, że tonie było ostatnie spotkanie.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl