Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Maj pod znakiem TREC- kowych konkursów.

18.05.2015
W miniony weekend rozegrano kolejne zawody w konkursie konia turystycznego T.R.E.C. Tym razem w Młodzieżowym Klubie Jeździeckim "Tabun" w Olszanicy. Nasza ekipa, w składzie: Kasia OLCZAK, jako "szefowa" grupy, na wałachu "Wezyr", Danuta Borodiuk na wałachu "Winet" oraz Natalia Kaderzawek na wałachu "Nocek-Tabun" wyjechała do Olszanicy w ramach rewizyty za ubiegłotygodniowy start zawodników z "Tabuna" w Nielepicach.
Tym razem, stawka zawodników była znacznie większa. Startowało 30 koni z Klubu Jeździeckiego "Tabun" w Olszanicy, Stajni Rajdowo-Terenowej w Nawojowej Górze, Stadniny Koni Huculskich "KOCHUL" w Goszczy, Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach oraz z prywatnych ośrodków jeździeckich.
Pogoda dopisała, zatem poszczególne konkursy rozgrywano w dobrych warunkach. W czasie 2-dniowych zmagań, duży sukces odniosła nasza ekipa. W konkurencji seniorów Kasia OLCZAK zajęła II miejsce, natomiast w konkurencji juniorów zwyciężyła Danuta Borodiuk, a Natalia Kaderzawek zajęła V miejsce. Cieszą wysokie lokaty w tak licznej stawce zawodników, lecz najważniejsze jest to, że wszystkie dziewczyny wykazały dużą wolę walki sportowej oraz spore umiejętności. Serdecznie gratulujemy!
Na pełne wyniki Konkursu musimy jednak jeszcze poczekać, do chwili ogłoszenia ich przez Komisję Sędziowską.

Cieszymy się bardzo, że w najbliższą niedzielę, 24 maja, odbędzie się w Stadninie kolejne szkolenie studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, tym razem poświęcone naturalnym metodom układania koni i jeździectwa.
Zajęcia poprowadzi pani Justyna MITKA.
Jest nadzieja, że coraz częściej będą organizowane wspólne zajęcia Studentów Uniwersytetu Rolniczego i naszej kadry instruktorskiej, poświęcone hodowli i użytkowaniu koni.

Jeśli już jesteśmy przy tematyce szkoleń, informujemy, że w ubiegły piątek odbyło się w Stadninie spotkanie studyjne z grupą ok. 46 uczniów szkół rolniczych (głównie z województw południowo-zachodniej Polski), poświęcone wymianie doświadczeń w zakresie budowania gospodarstw agroturystycznych oraz realizacji w nich działalności edukacyjnej. Podobnie liczna grupę będziemy witać również w najbliższy piątek.

Przypominamy, że już w poniedziałek (25 maja) powitamy w Stadninie grupę 3 dziewcząt ze Szkoły Hodowli i Użytkowania Koni w Saint Flour (Francja), które będą odbywały praktykę zawodową. Przez najbliższe 2 tygodnie można będzie więc uczestniczyć we wspólnych zajęciach na ujeżdżalni i w terenie oraz na jednodniowych rajdach z francuskimi dziewczynami!  Zapraszamy.

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl